Середа, 20.06.2018, 01:39 | RSS |
Головна | Вихід


  Т а л ь н е  Меню сайту

Пошук по сайту

ВхідПогода

Герої Соціалістичної праці.

 Герой Соціалістичної праці – в СРСР найвища нагорода держави за найкращі досягнення в господарському та культурному будівництві країни. Звання було затверджено Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27.12.1938 року. За вагомі показники звання Героя Соціалістичної праці присвоювалося Президією Верховної Ради СРСР з врученням золотої медалі «Серп і Молот» і Грамоти Президії Верховної Ради СРСР, а якщо звання присуджувалось двічі на батьківщині Героя, або по рішенню Президії Верховної Ради СРСР в другому місці, споруджувався бронзовий бюст.
ХVІІ з’їзд ВКП(б), що відбувся взимку 1934 року відзначив, у країні завершено колективізацію.
  На Тальнівщини зібрано по 7,3ц/га зернових та по 120ц/га цукрових буряків, врожайність була мала, не вистачало тракторів, сівалок, іншої с/г техніки, на польових роботах використовували в основному коні, воли та корови. При високій активності працівників колгоспів, радгоспу, при підтримці робітників, службовців уже в 1936-37 роках по району один гектар видав по 17ц/га зернових.
  Колгоспи закупили трактори, автомашини. В 1940 році 43 колгоспи райони обслуговували дві МТС, які мали 160 тракторів, у колгоспах було близько 1,5 тис. плугів, до 30 сівалок, 50 зернозбиральних комбайнів, 45 молотарок, та інша СГ техніка. Організація двохзмінної праці забезпечувала обробіток колгоспних полів.
  В 1940 році колгосп «Здобуток Жовтня» вийшов переможцем у трудовому суперництві і одержав зернових по 18,5ц/га. 
  За роки Вітчизняної війни, фашистської окупації народне господарство району зазнало великих втрат. Фашисти вивезли худобу, сільгосптехніку, інвентар, колгоспні приміщення були зруйновані або перебували у непридатному стані для експлуатації.
  В 1944 році, після визволення Тальнівщини була створена комісія із активістів району, яка вивчила і встановила розміри збитків, що заподіяли фашисти народному господарству району за період окупації, яка обчислювалася від 7 до 15 млн. карбованців і до 18 млн. карбованців по окремих колгоспах, промислових підприємств.
Завдяки допомозі держави, активній участі всіх трудящих району в 1945-50 роках колгоспами району були освоєні всі посівні площі, запроваджені травопільні сівозміни, впроваджувалося вирощування високоврожайних сортів зернових, особливо пшениці, технічних та овочевих культур. Стали до ладу цукрові заводи (Тальнівській та Майданецький), елеватор, нафтобаза, обидві МТС, де в 1945 році уже налічувалось близько 80 тракторів.
  В 1950 роках в районі розширилися площі посіві зернових, в т. ч. кукурудзи, соняшника, цукрових буряків, столових буряків, картоплі.
  Запровадження квадратно-гніздового посіву технічних та овочевих культур, кукурудзи дало можливість механізувати їх обробіток, полегшити працю колгоспників, зробити її більш продуктивною. З року в рік зростав машинно-тракторний парк МТС, колгоспів кількістю тракторів, комбайнів, молотарок, появилась бурякозбиральна техніка, нові види сівалок. В села подавався електричний струм від місцевих гідроелектростанцій.
  В 1958 році колгоспи району викупили трактори і комбайни у МТС, які було реорганізовано в ремонтно-технічні бази.
  В 1959 році господарства району одержали врожай зернових 19,6ц/га по району. Непогані показники були і в громадському тваринництві.
  Результативними по вирощування сільськогосподарської продукції 70 роки.
  За підсумками соціалістичного змагання 1 березня 1978 року колгоспи Тальнівщини вибороли першість в Черкаській області по валовому виробництву зерна, продажу державі пшениці та овочів, зібрано 130 тис. тон зерна (по 37,4ц/га), зросла продуктивність тваринництва, на 100 га сільгосп угідь вироблено по 529 ц молока, 125 ц м’яса. 
Взірцем вирощуванням високих врожаїв зернових та технічних культур в районі були колгоспи «Здобуток Жовтня» м. Тальне, «Росія» с. Зеленьків, «Радянська Україна» с. Глибочок, ім.. Чкалова м. Тальне інші.
  За високі врожаї зернових та технічних культур (в т.ч. пшениці по 33-36ц/га). В 1951 році голові колгоспу «Здобуток Жовтня»,
Федору Івановичу Дубковецькому присвоєно звання Героя Соціалістичної праці, 26 колгоспників нагороджено орденами та медалями, колгоспу вручено в 1954 році диплом учасника Всесоюзної сільськогосподарської виставки. В 1958 році за високі показники у вирощуванні зернових, цукрових буряків та у розвитку тваринництва нагороджено урядовими нагородами бригадира тракторної бригади І – МТС О.Т. Бойка, комбайнера ІІ-МТС П.Г. Третяка, дояра колгоспу «Здобуток Жовтня» С.Ф. Голяченка та інших працівників колгоспів району.
Тальнівчани довели, що вони справжні господарі землі. Кращим серед найкращих було присвоєно звання – Героя Соціалістичної праці.
 Дубковецький Федір Іванович – голова колгоспу «Здобуток Жовтня» цього звання удостоєний двічі (1951, 1958 роки).

Статистика

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Чи цікавий сайт ?
Всього відповідей: 216


WWW.talneppinfo.at.ua © 2018 Відповідальність за достовірність інформації несе автор інформації. Адміністрація не завжди поділяє позицію авторів. Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz