Середа, 20.06.2018, 01:32 | RSS |
Головна | Вихід


  Т а л ь н е  Меню сайту

Пошук по сайту

ВхідПогода


Книга Пошани міста Тальне.

 З метою увічнення імен уродженців міста та осіб, які проживали, проживають або перебували в ньому тимчасово під час виконання певних обов'язків і які зробили вагомий вклад в розвиток міста, чи уславили його здобувши визнання в праці, науці, техніці, літературі, мистецтві і іншій суспільно-корисній діяльності рішенням Тальнівської міської ради від 17.02.2000р. № 33 започаткована в 2000 році Книга Пошани м. Тальне.

 Дубковецький Федір Іванович. Двічі Герой Соціалістичної Праці (1951,1958р.р.), делегат Х1Х-ХХІ з'їздів КПРС, депутат Верховної Ради СРСР 1-У скликань. Народився в 1894 році в бідній селянській родині Хотинського повіту Бессарабської губернії. Один із зачинателів колгоспного руху на Україні. В 1922 році організував у м. Тальному сільськогосподарську комуну, реорганізовану пізніше в артіль ..Здобуток Жовтня", незмінним керівником якої був до останніх днів свого життя. Помер Ф.І. Дубковецький 06.03.1960р. В Тальному йому встановлено бронзовий бюст, а в с. Здобуток Жовтня створено музей.

 Радзіховський Анатолій Павлович. Народився 20 лютого 1942р. в м. Тальному в родині кадрового офіцера та вчительки. Завідуючий кафедрою хірургії та опікової хвороби Київської медичної академії післядипломної освіти МО3 України, лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений художник України, академік, доктор медичних наук, професор. Його наукова діяльність налічує понад 225 наукових праць, серед яких 17 атласів і монографій.

 Гаврилова    Тетяна    Андріївнаю. Народилася 03.11.01925 р в с. Малая-Нізеицево Рильського район}' Курської області. З 1951 року по 1969 рік працювала головним агрономом на Тальнівському цукрокомбінаті. В березні 1969 року була обрана головою колгоспу „Здобуток Жовтня", де працювала до виходу на пенсію в 1988 році. Депутат Верховної ради УРСР VII-XI скликань, заступник Голови Верховної Ради УРСР ІХ-ХІ скликань. Нагороджена орденами Леніна в 1966, 1971 роках. В 1973 році їй присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці;

Голяченко    Сергій    Федорович. Народився 06.08.1924р. в с. Граді Житківського району Гомельської області. Працював в колгоспі „Здобуток Жовтня" з 1947 року, де пройшов його весь життєвий шлях. За багаторічну сумлінну працю та бойові заслуги нагороджено Золотою зіркою Героя Соціалістичної Праці, двома орденами Леніна, орденом Великої Вітчизняної війни та багатьма медалями. Помер в 1998 році в м. Тальному.

Двухбабний Ісаак Шайович. Герой Радянського Союзу. Народився в 1922 році в м. Тальному. В роки Великої Вітчизняної боровся за рідну Вітчизну, Загинув в селищі Ельтигена (Керченський півострів). Ім'я Ісаака Двохбабного золотом викарбовано навічно на меморіальній дошці в місті Керчі, занесено на стіну Пошани в Ізраїльському музеї єврейської катастрофи.

Сошинський    Олег    Іванович. Заслужений працівник культури України з 1972 року. Народився в 1928 році в с. Мошурові Тальнівського району Черкаської області в учительській сім'ї. Основна трудова діяльність пов'язана з Тальнівщиною. З 1965 по 1989 роки обіймав посаду завідуючого відділом культури райвиконкому. У 1966 році організував самодіяльну кіностудію „Стожари" при РБК, яка удостоєна звання народної. Був її режисером до 1991 року, Олег Іванович - автор понад 50 кінофільмів з життя району. І зараз Олег Іванович не полишає сцену: виступає на концертах РБК, організовує там різні творчі заходи, учасник народного самодіяльного колективу „Оріяни".

Кухарський Дмитро Юхимович. Народився 26.10.1920р. в м. Тальному. У роки Великої Вітчизняної війни брав участь в обороні Ленінграда та прориві блокад. Починаючи з 1957 року працював завучем Тальнівської школи № 2. В 1968 році присвоєно звання заслуженого вчителя школи УРСР. З 1976 по 1988 роки працював організатором виховної роботи в Тальнівському будівельно-економічному коледжі. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни І ст., "Знак Пошани", Богдана Хмельницького, 15 медалями. Помер 03.06.2004р..

Куян Іван Григорович народився 07.03.1932р. в с. Андрусівці Світловодського району Кіровоградської області. З 1967 року – директор Тальнівського будівельно-економічного коледжу. Нагороджений; медаллю „За доблесний труд", орденом „Знак Почета", медаллю „Ветеран труда", присвоєне почесне звання заслуженого працівника народної освіти, нагороджений орденом „За заслуги III ступеня".

Вовк   Микола   Олександрович. Заслужений працівник культури України, депутат міської ради. Народився в 1943 році в с. Шаулиха Тальнівського району Черкаської області. Більше ЗО років працює на ниві культури. Завдяки зусиллям Миколи Олександровича 4 колективи удостоєні звання народного: хор с. Тальянки, хор будівельно-економічного коледжу „Зелена діброва", ансамбль української пісні „Ордана" та хор с. Папу женці". Він справжній професіонал, завжди в творчих пошуках.

Лисюченко Олександр Петрович народився 1960 року в місті Тальному, загинув в 1980 році в Афганістані. Олександр Лисюченко виконав свій військовий обов'язок і загинув, рятуючи бойових побратимів. За те командування полку нагородило його посмертно медаллю „За відвагу".

Дігтяренко Михайло Степанович, історик-краєзнавець, народився в 1934 році в місті Тальному в сім'ї колгоспника. З 1965 по 1994 роки працював у партійно-радянських органах аж до виходу на пенсію. Починаючи з 1965 року, в районній газеті „Колос" опублікував понад 40 монографій з минулого і сучасного життя міста і району. Історичний доробок „З історії землі Тальнівської", виданий автором у 1995 році - це систематизована спроба подати події минулого і сучасного в одній книзі, У багатотомному енциклопедичному виданні «Історія міст і сіл України. Черкаська область» опублікував історичний нарис «Тальне».

Ткаченко Микола Михайлович. Народився 1893 року в м. Тальному в сім'ї робітника цукрозаводу. Помер в 1965 році. Працював секретарем історико-філологічного відділу Всеукраїнської академії наук, був керівником географічної комісії. Доктор історичних наук. Автор відомих праць «Гуманщина в XVI-XVIIвв.», «Шевченківські місця на Україні», «Нариси з історії селян Лівобережної України XVII в.», «Київ у творчості Шевченка», «Шевченко в Москві», «Шевченко - мандрівник», «Іван Франко - видатний дослідник Шевченкової спадщини», «Літопис життя і творчості Т.Г. Шевченка». Усе своє життя присвятив дослідженню історії України та творчості Т. Г. Шевченка.

Богданов (Розгон) Павло Федорович. Народився 1917 року в м. Тальному у селянській родині. Під час Великої Вітчизняної війни працював у Спілці письменників Казахстану. Писати почав ще в юності. 1939 року П. Богданов став членом Спілки письменників СРСР, а перша збірка його віршів „В бою" вийшла лише в 1943 році. Його перу належать твори «Дороги молодості», «Три моряки», «Токен Ахматов», «Амангильды», «Стихи», «Восхождение» та ін..

Людвинеька Тетяна Федорівна. Учасниця революційного руху. Народилася у 1885 році в місті Тальному, У 1907-1910 роках вела партійну і профспілкову роботу в Петербурзі. В 1911 році Тетяна Федорівна побувала у своєму рідному Тальному, організувала страйк робітників і ремісників, який закінчився перемогою. Після Жовтневої революції 1917 року - на керівній партійній роботі в Москві, Ярославлі. Автор спогадів про В.І. Леніна. Нагороджена двома орденами Леніна, медалями. Померла в 1976 році, похована в Москві.

Тимченко Володимир Михайлович. Народився 1943 року в місті Петропавловську Північно-казахстанської області. По війні переїхав із батьками до Тального. В.М.Тимченко - доктор географічних наук, член-кореспондент Української Економічної Академії наук. Опублікував понад 160 наукових праць, з них -12 монографій. В.М. Тимченко є членом Національного комітету України з Міжнародної Гідрологічної програми ЮНЕСКО та Оперативної гідрологічної програмиВсесвітньої Метеорологічної Організації, членом Секції водосховищ Російської Академії Наук, членом спеціалізованої Ради по захисту дисертацій, членом Експертної Ради Вищої Атестаційної Комісії України, членом Гідроенергетичної секції Науково-технічної Ради Мінтопенерго України.

Добровольська Маїна Вікторівна. Народилася 05.12.1927 в м. Єревані. Після закінчення Ленінградського педінституту переїхала на Україну . З 1956 року працює в Тальнівській школі № 2 вчителем німецької мови. Добровольська М.В.- висококваліфікований фахівець, вона приділяла велику увагу особистості учня. Уроки її проходили цікаво і творчо. Маїна Вікторівна - заслужений учитель України.

Довгань   Анатолій   Васильович. Народився 09.02.50 м. Тальне Черкаської області. 15-річним юнаком почав займатися музикою в естрадному ансамблі Тальнівського районного Будинку культури. В 1977 році організував і очолив вокально-інструментальний ансамбль „Джерела". За декілька років після створення колектив здобув звання Народного аматорського, •а-незабаром став лауреатом Всесоюзного конкурсу патріотичної пісні, переможцем телетуриіру „Сонячні кларнети" і володарем спеціального призу Держтелерадіо України. За 40 років діяльності поклав на музику чимало віршів знаних поетів та написав близько 150 власних пісень. Серед його здобутків і музика до шести лялькових вистав, що йдуть на сценах Черкас і Кіровограда, Пісні А.В. Довгань занесені до Фонду Українського радіо.

Давиденко Олександр Феодосійович. Народився в 1923 році. Па Тальнівщину прибув відразу з організацією району - 1 жовтня 1964 року, на посаду голови виконавчого комітету районної ради. За період роботи Олександра ФеодосїйовИча на посаді голови виконавчого комітету були започатковані і почали діяти дві будівельні організації : ПМК-233, спеціалізоване ПМК, два асфальтобетонні заводи, молочноконсервний комбінат, міжколгоспний комбікормовий завод, розширились промислові потужності комбінату хлібопродуктів, цукрозаводу 2 дитячих садки, Будинок культури, побудований комбінат, кінотеатр „Юність", готель, три п'ятиповерхових житлових будинки, адміністративне приміщення районної  ради,  райспоживспілки,   суду  та прокуратури, приміщення вузла зв'язку, монумент Слави, приміщення ЦРЛ. Була проведена міська каналізаційна мережа. Давиденко О.Ф. нагороджений Грамотою Президії Верховної ради України.

Ноздровська Галина Андріївна. Народилася 06.07.1939 року в м. Короп Чернігівської області. В 1967 році, з утворенням у місті ПМК-233, перейшла працювати на будови міста Тального. В Тальному майже всі багатоповерхові будинки, починаючи з кінотеатру - першої Галини Андріївни забудови в місті - оштукатурені її руками, її бригади малярів-штукатурів. За сумлінну працю нагороджена орденом „Знак пошани". В 1973 році, як кращий маляр-штукатур тресту „Черкасисільгоспбуд" отримала свою найвищу нагороду - Золоту кельму. Добросовісна праця Ноздровської Г.А. відзначена медалями „За доблесну працю", „За довголітню і добросовісну працю", грамотами та відзнаками „Ударник комуністичної праці", „Відмінник комуністичної праці", обиралась депутатом Тальнівської міської ради чотирьох скликань, членом бюро Тальнівського районного комітету та Черкаського обласного комітету партії.

Накопюк Віталій Іванович. Заслужений працівник транспорту України. Народився 07.02.1953р. в с. Онопріївка Тальнівського району Черкаської області. В 1998 році Накопюк обраний головою правління ВАТ „Тальнівське АТП-17137". В автопідприємстві, яке очолює В.І. Накопюк постійно шукають шляхи покращення обслуговування населення. В лютому 2004 року Віталію Івановичу присвоєно звання Заслуженого працівника транспорту України. Депутат Тальнівської районної ради кількох скликань, член виконкому Тальнівської міської ради.

Гордєєв Валентин Олександрович. Народився 01.08.194 Іроці в с. Поташ Тальнівського району. З 1971 року до виходу на пенсію в 200 і році працював в редакції газети „Колос". За свою працю нагороджений Почесною грамотою Національної спілки журналістів України, Почесною грамотою держкомітету інформації, телебачення і радіо, Почесною нагородою Національної спілки журналістів „Золоте перо". Брав найактивнішу участь у створені громадсько-політичної газети „Поле честі", з 1998 року є її редактором, активний учасник громадсько-політичного життя міста. В грудні 2004 року громадою міста обраний членом Тальнівського комітету національного порятунку. Обирався депутатом Тальнівської міської ради, член виконавчого комітету міської ради. Займається видавництвом, брав участь у виданні «Енциклопедія Тальнівщини».

Сошинський Віктор Олександрович. Народився 21.06.1946 року в с. Мошурів Тальнівського р-ну Черкаської області. З 1974 року працював начальником Тальнівської дільниці Черкаських електромереж. Більше 30 років Сошинський В.О. очолював Тальнівський РЕМ. За цей час введено в дію більше 645-ти повітряних ліній електропередач, прокладено більше 19 км кабельних ліній, збудовано 321 трансформаторну підстанцію загальною потужністю 590 тис.кВА. За сумлінну працю Сошинський В.О. нагороджений орденом дружби народів, нагрудним знаком „Почесний енергетик". Обирався депутатом Тальнівської міської ради трьох скликань, депутатом Тальнівської районної ради. Помер в 2007 році.

Царюк Андрій Васильович. Відмінник народної освіти УРСР народився 15.08.1922 року в с. Криві Коліна Тальнівського району Черкаської області. З 1961 року обраний заввідділом пропаганди і секретарем Тальнівського райкому партії, директором Тальнівської середньої школи № 4. З 1972 по 1981 рік був призначений завідуючим Тальнівським районним відділом народної освіти. Багато праці вклав у вирішення проблем дошкільного виховання в районі та місті, розширення мережі середніх шкіл шляхом будівництва нових закладів. Після виходу на пенсію Царюк А.В. працював 10 років директором міжколгоспного районного піонерського табору „Світанок", в якому щорічно оздоровлювалося до 1000 дітей. Царюк А.В. бере активну участь в громадському житті міста. У 2005 році за активну громадську діяльність Царюку А.В. вручено медаль „За вагомий внесок у розвиток Тальнівщини".

Гординська Галина Степанівна. Відмінник народної освіти СРСР. З 1957 по 1972 рік працювала вчителем природознавства Тальнівської школи № 3. З 1972 по 1985 роки працювала інспектором районного відділу народної освіти, з 1985 по 1988 роки-директором Тальнівської середньої ніколи № 1, з 1988 по 2000 роки - учителем хімії Кобринівської середньої школи, постійно проявляла свій професійний рівень, педагогічну, методичну майстерність, загальну культуру. Користується заслуженим авторитетом серед громадськості. Нагороджена Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради, нагрудним знаком „За вагомий внесок у розвиток Тальнівщини", грамотою освіти РДА.

Левицький Владислав Костянтинович. Лауреат премії ленінського комсомолу, лауреат державної премії, генеральний конструктор телекомунікацій України, народився 09.06.1957р. в м. Тальне Черкаської області. У 2006 році - рідному місті відкрито філіал компанії „Влад +", де виробляються деталі до престижних автомобілів відомих західних виробників, одночасно налагоджено співпрацю з-компанією „UMS" -одним із найбільших операторів мобільного зв'язку. Тальнівський філіал „Влад +" має 3000 квадратних метрів виробничих цехів, створено 38 робочих місць. В 2006 році Левицький В.К. зводить в місті FМ-радіостанцію, в 2007 році для послуг тальнівчан відкриває Інтернет-клуб ДП „ТРК"Влад+", пральню та хімчистку. На Тальнівщині впевнено утверджується київська компанія „Влад +", яку очолює наш земляк Владислав Левицький, котрий щоденною працею створює благо для своєї малої батьківщини, України, науки.Походження назви міста Тальне.

Історія Тального. 

Символіка Тального.

2010 р.


Статистика

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Чи цікавий сайт ?
Всього відповідей: 216


WWW.talneppinfo.at.ua © 2018 Відповідальність за достовірність інформації несе автор інформації. Адміністрація не завжди поділяє позицію авторів. Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz