Середа, 20.06.2018, 01:26 | RSS |
Головна | Вихід


  Т а л ь н е  Меню сайту

Пошук по сайту

ВхідПогода

Походження назви.

Найпоширенішою версією є, що назва Тального походить від назви річки Талне (сучасна Тальянка), яку вона раніше мала — зокрема, згадується під 1593 роком. Слово «талне» має тюркське походження і означає «вербовий», зокрема, слово «тал» в українській мові означає ще й кущ верболозу, що так рясно ріс по берегах річок. Саме таке значення дає у своєму словнику В.Даль. Дослідник топонімів і гідронімів І. Желєзняк стверджує: tal — індо-європейське слово, яке означає «те що збільшується».
Черкаські науковці О. Толкушин та А. Ярмилко в «Краткой исторической справке о городе Тальное» запропонували версію, згідно з якою назва міста походить від німецького tal (долина), принесеного сюди євреями-ашкеназами у 50-х роках XVII століття. Єврейською мовою (ідиш) слово долина вимовляється як «толь», але євреї-ремісники, ґендлярі поселялися в уже обжилих місцях.
Стосовно німецького походження топоніму, то журналіст-краєзнавець В. Гордєєв у списку маєтків Тальнівщини, які постраждали від гайдамаків, знайшов і Заузентальне, що перекладається як «шумна долина». Це повідомлення та деякі тальнівські прізвища дали підстави говорити про німецьке походження топоніму. Але німці ніколи не складали значного відсотка жителів міста.
У словниках Б. Грінченка та В. Даля знаходимо і інші значення слова таль — залога, заручник, полонений. Цієї версії притримується і Л. Похилевич. У праці «Сказания о населенных местностях Киевской губернии» він пише: «Таль у древних летописцев означает заложник. Следовательно, Тальное, Тальянка, древние славянские названия и вероятно, получили наименования еще до руин».2010 р.

Статистика

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Чи цікавий сайт ?
Всього відповідей: 216


WWW.talneppinfo.at.ua © 2018 Відповідальність за достовірність інформації несе автор інформації. Адміністрація не завжди поділяє позицію авторів. Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz